Motoryat

Pachoud Yachts’ın en son Sportcat’inin cazibesi; çarpıcı iç tasarımı, performansı ve verimliliğinde gizli

0

Metalik Lamborghini Azurro Thetis boya işi ve şık sedan stiliyle F5’in muhteşem görünümlü bir model olduğundan hiçbir şüphe yok. Aralık 2018’de piyasaya sürülen F5, Pachoud Yachts’ın Yeni Zelanda’daki Tauranga üretim tesisinden üretilen dördüncü 18 metrelik Sportcat’tir.

Kıç platformu, derin bir lavabo, büyük bir canlı yem kuyusu, saatte 15 kilo tuz ve tatlı su buz makinesi, bir yem dondurucu, içecek buzdolabı ve bir ağa sahip kıç yatırması boyunca tam genişlikte bir tezgah ile gerçek bir aktivite merkezi.

Yüzme platformu, büyük yemek masası ve çok sayıda içecek buzdolabının gösterdiği gibi, arka kıç güverte geminin sosyal merkezidir. Tavana giren açıklıklarla çevrili harika bir açık hava hissi ve yüzme platformu, kadırga ve salon ile mükemmel bir bağlantı sağlıyor. Kıç güverte gündüz başı, aşağıya gitme ihtiyacını ortadan kaldırarak mükemmel bir kolaylık sunuyor.

İçeride, şehir dairesi benzetmesi, çekici ağartılmış ve koyu meşe dolapları, lamine zeminler ve sürgülü boşluk pencereleri ile doğrudan kıç güvertesine açılan tasarımcı kadrosu ile açık plan salon tarafından düzgün bir şekilde gösterilmiş.

Salonun kendisi doğal olarak konaklama dairesine giden yollarla iki ayrı eğlenceli alana ayrılmış.

Güvertelerin altında, F5, kanat güvertesinin üzerinde duran ve her iki gövdenin ileri bölümlerini kaplayan geniş bir tam ışın ana pakete ayrılmış. Ayrıca üç misafir kabini mevcut. Dört kabin için üç erişim noktası bulunan bu düzen, daha konforlu bir seyir için mükemmel bir ayrım sunuyor.

Çarpıcı iç kısmı bir yana, bu powercat’i ayıran asimetrik planya gövdeleri ve hidrofil yardımı. Her ikisi de geminin inanılmaz performansına ve mükemmel yakıt tüketimine katkıda bulunuyor.

Teknenin performansı gerçekten etkileyici. Bir çift 825hp MTU 60 Serisi motor, 18 knot süratte F5’i hızlı ama neredeyse algılanamaz bir şekilde kaldıran V Tipi aracılığıyla itici güç sağlıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat