Motoryat

Pandemiden ilham alınarak tasarlandı: 68 metre boyuyla Haven

0

Incat Crowther firması, Covid-19 salgınından ilham alarak bir konsept yat geliştirdi. Haven ismi verilen 68 metrelik yat, pandemi döneminde en temiz ve güvenli konaklama ve yat keyfini sunabilecek

Yat içerisinde tamamen güvenli bir alan oluşturabilen yatın içerisinde hem test merkezi hem de karantina alanları yer alacak. Böylece misafir ve görevliler, yatın tüm imkanlarından yararlanmadan hemen önce gerekli görüldüğünde karantinada kalabilecek ve bu süreçte de kendi konforunu yaratabilecek.

İçerisinde minik bir hastanesi ve laboratuvarı bulunan Haven’ın iç mekanında da stratejik konumlandırılmış termal kameralar yer alacak. Bakterileri yok etme özelliğine sahip nanoteknolojik yüzeyler de yine Haven’ın en büyük salgın karşıtı özelliklerinden. Yatın ayrıca tüm iç mekanı dışarıdan temiz hava alabilecek şekilde sağlanırken, klima yapısı da yine tüm havayı %100 olarak yenileyebilme özelliğine sahip. Bu sayede pandemi dönemlerinde her anlamda güvenli bir alan oluşturabilecek.

68.2 metre uzunluğundaki yatın iki adet Caterpillar motoruyla 21.5 knot hıza ulaşacağını belirtelim. Yatta bir adet helikopter pisti, denizaltı park alanı ve jet ski için ek park alanları bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat