Motoryat

Porsche’den 41 metrelik katamaran süperyat Royal Falcon One

0

Okyanusun uzay gemisi olarak adlandırılan 41.4 metrelik güç katamaranı Royal Falcon One’ın tamamlanması süreci Singapur merkezli Royal Falcon Fleet tarafından başlatıldı, on yılı aşkın bir süreyi bu projeyi geliştirmek için harcamalarından sonra, katamaran İsveç merkezli Kockums tersanesinde inşa edildi.

Porsche Design Studio’nun dış tasarımları 2019 yazı boyunca çok beğenildi ve Royal Falcon One’ın kısa süre önce yayımlanan görsel ve video görüntülerine göre katamaran’ın etkileyici bir iç mekana sahip olduğu anlaşılıyor.

Tekne; beş konuk odasıyla maksimum kapasitede 10 konuk ve 10 mürettebat üyesine konaklama imkanı sunuyor ve ek olarak özel balkonlu bir ana süite sahip. Ayrıca yerleşik bir bar, büyük açık güneşlenme terası, minderli şezlonglarla donatılmış bir jakuzi, ana güverte kıçında bir dış salon ve yat oyuncakları için kıç tarafına gizlenmiş vinç desteği sayesinde kolayca açılabilen bir hassas garaj gibi lüks olanaklar sunuyor.

Lüks yat, toplam 4 motora sahip (4,600hp’lik güç sağlayan ikiz dizel motorlar ve ikiz Rolls-Royce Kamewa Waterjets) ve yaklaşık 15 deniz mili seyir hızına ve maksimum 35 deniz mili süratlik hıza ulaşabilmektedir. Düşük yakıt tüketimi için özel olarak tasarlanmıştır.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat