Motoryat

Prestige X70 yeni Crossover yat serisini piyasaya sürüyor

0

Prestige, yepyeni bir X-Line Crossover yat serisini piyasaya sürüyor. Geniş huzmeli bir tasarımda olağanüstü alan sunan yeni modeller, Fransız tersanenin mevcut Flybridge ve Sportscruiser serisini tamamlayacak.

İlk gelecek model Eylül ayındaki Cannes tekne fuarında sergilenecek Prestige X70 olacak. Gövdesini Prestige 680 ile paylaşan ancak kökten farklı bir güverte ve üst yapıya sahip olan bu tekne, kendi özel yüzen adanıza sahip olmanın hissini veriyor.

Teknede kokpit alanı normalden daha uzun tutulmuş ve normal 30:70 oranından ziyade iç ve dış mekan arasında 50:50’lik eşit bir bölünme sağlanmış.

Minimum kalıplanmış mobilyaya sahip tek seviyeli bir ana güverte, müşterilerini avluya ait kendi tekliflerini, kanepelerini, sandalyelerini ve masalarını nasıl seçeceklerini veya satın alacaklarını ayarlama konusunda serbest bırakıyor.

Modern evlerin çoğunda olduğu gibi, mutfak da teknenin sosyal merkezidir ve salon ile yükseltilmiş köprü arasında bir bağlantı sağlıyor. Tam boy yükseklikte pencereler de manzara ve doğal güneş ışığını en üst düzeye çıkarıyor. Yan güvertelere ulaşmanın zorluğunu en aza indirmek için, dört ayrı merdiven Flybridge’e çıkıyor bunların ikisi kokpitten ve ikisi ön güverteden. Flybridge alanı da farklı şekillerde yapılandırılabiliyor.

Teknedeki geniş gövde tasarımı, geniş bir gömme gardırop ve pruvada bir banyo ile alanın normalden daha geniş olmasını sağlıyor. Cömert bir tam ışınlı VIP süit de dahil olmak üzere üç konuk kabini de teknedeki düzeni tamamlıyor.

Volvo IPS 1200 veya 1350 motorlar, performans veya okyanus geçişi menzilinden ziyade rafine, yakıt tasarruflu seyir odaklı olarak güç sağlıyor. Ayrıca bir mürettebat alanı ve Beach Club için motorların arkasında yer bulunmakta.

Prestige Yachts genel müdürü Erwin Bamps açıklamasında, “Bu bir kaşif yat değil, olağanüstü alan, ışık ve kullanım kolaylığı sunan çok işlevli bir tekne” dedi.

Prestige X70’in fiyatı ise henüz açıklanmadı, ancak 680’den yüksek bir fiyatta olması bekleniyor. X70’e zamanla hem daha küçük hem de daha büyük X-Serisi yeni yatlar katılacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat