Motoryat

Princess Yachts X80 konsept yatını tanıttı

0

Ünlü İngiliz yat üreticisi Princess Yachts, Superfly X sınıfına yeni bir yat modelinin eklendiğini duyurdu. Yeni tanıtılan konsept yat X80, deniz üzerinde hem konfor hem de performansı bir arada barındırıyor.

Ülkemizin yerli otomobilinin de tasarımını yapan İtalyan tasarım sütdyosu Pininfarina tarafından tasarlanan X80 konsept yatın üretimine bu yıl başlanacağı ve 2021 yılında üretiminin tamamlanacağı belirtiliyor. X95’e kardeş olması planlanan X80 tam olarak 25.08 metre uzunluğa sahip olacak.

En üstünde büyük bir sky bridge alanı bulunan yatın toplamda 3 güvertesi bulunuyor. En üst kat ve ön güverteler güneş alırken, alt katın bir kısmı açıkta olsa da tepesi kapalı olduğu için güneşten fazla etkilenmiyor.

İç tasarımına dair çalışmaların devam ettiği için sadece bir minik konsept çizim yayınlandı. Ancak Princess Yachts, ilerleyen dönemde iç tasarımla ilgili daha fazla detay vereceğini belirtiyor.

Sekiz kişinin konaklama kapasitesi bulunacağı X80 süper yat, iki adet MAN V12 1900 motorunu kullanacak ve deniz üzerinde 30 knot hıza kadar ulaşabilecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat