Motoryat

Sea Ray, 400e yüksek teknolojik donanımlı teknesini tanıttı

0

Sea Ray’in ana şirketi Brunswick’in CEO’su David Foulkes, “Otomotiv alanında kullanılan ekipmanlarla yeni bir gündüz teknesi kategorisi oluşturmaya karar verdik” ve “Amaç, sessiz, emisyonsuz bir deneyim sunabilmemiz için bir jeneratörle çalışmayan bir elektrik enerjisi sistemi tasarlamaktı.” dedi.

Fathom e-Power adı verilen bu çığır açan kurulum, yalnızca tüm tahriksiz büyük çekiş sistemlerini kontrol etmekle kalmıyor; navigasyon, klima, stabilizatörler, otopilot, su altı ışıkları ve ses sistemi dahil olmak üzere aynı zamanda dört lityum iyon pil takımdan sağlanan 22 kw pil gücünü de yönetebilme imkanı sağlıyor. Bu, yardımcı sistemlerin sekiz saate kadar çalışabileceği anlamına geliyor. Brunswick Tekne Grubu Teknoloji Merkezi tasarım direktörü Charlie Foss, “Tekne sahipleri bütün gün titreşen jeneratörü dinlemek veya egzoz dumanlarını koklamak istemiyor” diyor.

Tipik bir tekne dümeninden ziyade, 400e’de bir Tesla’nınki gibi tasarlanmış, ancak deniz kullanımı için tasarlanmış özel arayüzlere sahip ikiz 16 inçlik dokunmatik ekranlı dümen ekranları mevcut. Foss, “Pil izlemenin çok ötesine geçiyor” diyor. “Müşterilerin teknelerini kullanma şekillerine göre tasarladık. Ne kadar enerji kullandıklarını ve günün aktivitelerini destekleyip desteklemeyeceğini görebilirler.” Diyor.

400e aynı zamanda son derece hızlı bir model 450 hp Mercury Racing dıştan takma motorlar ile 1350 toplam beygir gücü, saatte 65 millik azami hızı, 22 yolcu kapasitesi ile bir gündüz teknesi için neredeyse hiç görülmemiş bir performansa sahip.

David Foulkes yaptığı açıklamada, “Böyle bir teknede elektrikli itiş gücü çok lüks” diyor. “En büyük lityum araba aküleri ile çalıştırırsanız, yalnızca birkaç dakika dayanacaklar.” Başka bir deyişle, Sea Ray hız bağımlıları için geleneksel itici gücü korudu ancak geri kalanını sonsuz derecede tatmin edici bir deneyim için elektriklendirdi. Ve kombinasyon işe yaradı ve CES’in açılış gününde, 400e 1 milyon doların üzerinde bir fiyata satıldı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat