Motoryat

SeaVee Boats üretim faaliyetlerine devam ediyor

0

SeaVee Satış ve pazarlama direktörü John Caballero, SeaVee Boats’ın Aralık ayında Medley’de 220.000 metrekarelik yeni bir üretim merkezine taşınmasının özel tekne üreticisinin Covid-19 krizinde faaliyetlerine devam edebilmesine yardımcı olduğunu söylüyor. SeaVee’nin daha önce işlettiği üç küçük Güney Florida tesisinin yerini alan yeni site T.A. tarafından 18 aydan kısa bir sürede inşa edildi. Caballero, yeni merkezin artırılmış işlevselliğinin, virüs kaynaklı bir kapatmadan sonra SeaVee’yi yedeklemenin ve güvenli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlamak için gerekli olduğunu söyledi ve “Kesinlikle doğru zamanda genişledik” dedi. “Fabrikanın verimliliği neredeyse tüm operasyonları neredeyse zahmetsizce sürdürmemizi sağladı.” diye ekledi.

Fabrika çalışanlarının çoğuna Nisan ayında evden çalışma izini verdikten sonra, Caballero operasyonların Medley’de yeni güvenlik önlemleri ile yeniden başladığını söyledi. SeaVee şu anda Ocak 2019’da itibaren 220 kişiden 315 kişiye ulaşan istihdam sağlıyor.

Caballero toplamda; yavaşlama, durma ve daha sonra aktiviteyi sürdürmek için geçen süreyi dikkate alarak yaklaşık altı haftalık üretim süresinin kaybının yaşandığına inandığını söyledi. SeaVee başlangıçta bu yıl 200 özel tekne inşa etmeyi planlarken, kapatma sırasında kaybedilen zaman nedeniyle sayının artık 185 ile 200 arasında değişebileceğini söyledi.

Buna karşılık, SeaVee 2019’da, özellikle eski tesislerinde 166 tekne inşa etti ve yeni fabrika yılda 260 ila 270 adet civarında tekne üretebilecek.

John Caballero, koronavirüsün satışları ne kadar azaltacağını söylemek için henüz çok erken olduğunu belirtti. Ancak SeaVee’nin sipariş üzerine iş modelinin, şirketi ekonomik gerileme dönemlerinde birçok işletmeyi etkileyen satılmamış envanterle ilgili sorunlardan koruyacağını söyledi.

Şu anda, SeaVee teknelerinin çeşitli modelleri için bekleme listeleri 10 aydan iki yıla kadar değişebiliyor ve her tekne için üretim süreleri 14 aydan 2 yıla kadar değişiyor. “Başka bir sipariş almasak bile, durum böyle,” dedi Caballero, “üretimimiz bozulmadan kalacak” diye ekledi.

SeaVee, bu yıl 36’sı Şubat ayında Miami Boat fuarında olmak üzere 56 tekne sattı. Caballero, Covid-19 nedeniyle iptal edilmeden önce Mart ayında yapılması planlanan Palm Beach Boat Show’da muhtemelen 20 kadar satılacağını tahmin ediyordu.  İstatistiklerin açıklandığı son ay olan Mart’a göre, 15 metrenin üzerindeki yeni motorlu tekne satışlarında geçen yıla göre % 4.6 düşüş kaydetti.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat