Motoryat

Sialia Yachts ve Vripack, 27 metrelik elektrikli kaşif yatında işbirliği yapıyor

0

Sialia Yachts, “bugüne kadarki en gelişmiş gemisi” Sialia 80 Explorer’ı tanıttı. Vripack ile işbirliği içinde geliştirilen 26,6 metrelik kaşif, elektrikli yatlar için özel olarak tasarlanmış bir AMPROS tahrik sistemine sahip.

Sialia 80 Explorer, yüksek kaliteli deniz tipi alüminyumdan üretilecek ve “karasuları” ve Çevresel Kontrollü Alanlar (ECA) için özel olarak tasarlandı.

Süperyatta konaklama, dört misafir kabini ve iki mürettebat yatağından oluşmaktadır. Ana kabin, suya ve plaj kulübüne doğrudan erişim sağlayan “düşünceli bir konuma sahip” olarak tanımlandı; bu, yatın elektrikli tahrikinin yakınlığına atfedilen bir özellik. Havadar, aydınlık bir yaşam alanı için baklava desenli dış camlar ve büyük boyutlu, dikmesiz pencerelerle tasarlanan çok seviyeli açık ana güverte, bir diğer öne çıkan özelliktir.

Sialia Yachts’ın kurucu ortağı ve CEO’su Stanislav Szadkowski, “Çevre dostu yatçılık hâlâ bir niş olsa da, daha temiz teknolojilere doğru ilerleme kaçınılmazdır.” dedi. “Sialia 80 Explorer, çeşitli çevre koşullarında başarılı olmak, dünyanın en uzak yerlerinden bazılarına sessizce ve minimum çevresel etkiyle seyahat etmek için tasarlandı.” diye ekledi.

Vripack’in filosu ve satış müdürü Joost Mertens, “Uygun deniz mimarisi, heyecan verici dış estetiği ve eğlenceli düzeni barındırıyor ve verimli ve güvenli seyir sağlıyor. Elektrikli tahrik durumunda son derece önemli” dedi. “Verimli ve güvenli bir gövde, yatın ömrünü herhangi bir bakım gerektirmeden sürdürür.” diye ekledi.

İkiz 400 kWh elektrik motoruyla çalışan Sialia 80 Explorer, 11 deniz milinin üzerinde maksimum hıza ve 3.000 deniz mili menzile sahip. Bu, 800kWh pil kapasitesi ve iki değişken devir aralığı genişletici ile kolaylaştırılmıştır.

Bu gelişme, Vitters’ın “sıfır fosil yakıtlı” yelkenli yatı Project Zero’nun yine Vripack ile işbirliği içinde geliştirilen bir sonraki inşaat aşamasına girdiğinin duyurulmasının ardından geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat