Motoryat

Strand Craft’ın yeni 130 metrelik süperyatını büyük fırtınalara karşı tasarlandı

0

130 metre uzunluğundaki konsept, bir kurtarma gemisine dönüşen çevre dostu, lüks bir eğlence gemisi olarak tasarlandı.

Yat tasarımcıları fikirlerini sayısız kaynaktan alıyorlar ve Kaliforniya merkezli Kurt Strand bir istisna değil. En güncel ve daha önce yayınlanmamış tasarımı olan Strand Craft Miami 133 Metre’den Dorrican’ın Bahamalar’ı yıkmasından ilham aldı.

Strand Craft Miami yaptığı açıklamada “aktif bir yaşam tarzı ve macera arayışı için nihai kaşif yat” iken, aynı zamanda “en zorlu hava koşullarının üstesinden gelmek için tasarlanmıştır ve afet bölgelerinde acil operasyonlar için bir kurtarma gemisine dönüştürülebilir” dedi.

İki yerleşik helikopterin (güverte altı hangarları ile), iki 58 metrelik tender ve iki Mercedes G63 AMG off-road kamyonunun yanı sıra, 130 metrelik uzunluğunda, 19 metrelik geniş çelik-alüminyum gemide mürettebat için 44, misafirler için 20 kişilik bölüm ve malzeme alanları içeriyor. Su hattının 66 feet üzerinde yükselen bir dümen, bir acil durum sırasında bir komuta istasyonu olarak hizmet ederken, iyi zamanlarda bir “gökyüzü barı” ve çarpıcı manzara imkanı sunuyor.

Miami’nin çevre dostu yatı, gemi sevk sistemlerinin geliştirilmesini ileriye taşımak için tasarlanmış özelliklerle destekleniyor, diyor Strand. Hibrit güç sistemi, hidrojen-yakıt hücresi jeneratörleri tarafından tahrik edilen ve 20 knot maksimum hız üreten üç elektrikli azimut kapsül motor kullanır. Dizel motorlu yedek jeneratör setleri ve tuzlu su aküleri ise güç depolama ve güvenlik sağlıyor.

Strand ayrıca güneş panelleri ve düşük enerjili LED ışıkları tercih ediyor. İç mekan malzemeleri arasında “vegan” deri, geri kazanılmış ahşap ve geri dönüştürülmüş çelik, alüminyum ve plastikler de bulunacak.

Miami ayrıca 985 metrekarelik bir alana sahiptir. 180 derecelik manzaraya sahip ana süit, spor salonu, spa, ofis, kütüphane, geniş ekran televizyon, şarap mahzeni ve bar, tekne ayrıca cam zeminli üç katlı bir gece kulübü içeriyor.

Dış cephesinde jakuzi, güneşlenme salonu ve bir dizi oyuncak ve tender içeren tam bir “açık deneyim” alanı bulunmaktadır. Hepsi geleneksel bir yattan ziyade askeri alt tonlara sahip bir yarış arabasını veya dev bir jet-ski’yi akla getiren çarpıcı bir tasarımla sarılmış olarak geliyor. Strand, fiyatın yaklaşık 700 milyon dolar olacağını öngörüyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat