Motoryat

Tasarımcı Wayne Parker kendi stüdyosunu kurup ilk konsept yatını tanıttı

0

Sektörde 20 yıllık bir deneyime sahip olan Wayne Parker, kendi stüdyosu olan Wayne Parker Design’ı kurduğunu açıkladı. Terence Disdale Design ve Donald Starkey Designs gibi sektörde isim yapmış firmalarda iç mekan tasarımı konusunda uzman olan Wayne Parker, artık kendi stüdyosunda hem iç hem de dış tasarım hizmeti veriyor.

İngiltere merkezli stüdyo, ilk konsept yat tasarımını da yayınladı. 39 metre ile 162 metre aralığında süper yatlar için hizmet vereceği belirtilen Wayne Parker Design’ın ilk konsept yatı 72 metrelik C-72 isimli yat oldu.

Geleceğe yönelik bir tasarımın tercih edildiği ve bir uzay gemisini andırması istenilen C-72, bu konuda tasarım olarak fütürist gözükse de denizaltını da andırdığını söyleyebiliriz.

Wayne Parker, uzun yıllar boyunca sektörün en yaratıcı insanlarıyla birlikte çalışmanın kendisine çok şey kattığını belirterek edindiği bu deneyimleri yeni yatlar üretmek adına kendi firmasında kullanmak istediğini belirtiyor. İlk projeleri olan C-72’nin de bu konuda önemli bir yeri olduğunu, geleceğin yatlarını tasarlamak için kendilerine sunulmuş bir fırsat olduğunun altını çiziyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat