Motoryat

Tommaso Spadolini, iki yeni 28 metrelik süper yat modelini tanıttı

0

İtalyan tasarımcı Tommaso Spadolini, üretime yeni başlayan Italian Vessels için kaleme alınan iki yeni yat projesini açıkladı.

Projeler, Spadolini’nin Italian Vessels genel müdürü Mario Parigi’nin iki oğlu tarafından yeni bir proje tasarlamakla görevlendirilmesinden sonra ortaya çıktı. Ortaya çıkan iki 28 metre deplasmanlı yat modeli Wide Space ve Enjoy olarak adlandırıldı.

Spadolini açıklamasında, “Umberto Tagliavini’nin gövde hatların baz alınarak yapılan, iki çelik ve alüminyum projesi büyük tekne prensipleri göz önüne alınarak tasarlandı”dedi.

Şu anda yapım aşamasında olan Wide Space versiyonu, daha uzun üst güverte kıçına sahip daha “geleneksel” bir süper yat profiline sahip. Kaşif tarzı Enjoy yatının ise açık arka güvertesini oyuncakların ve ihalelerin depolanması için serbest bırakmak için ileri doğru yerleştirilmiş bir üstyapısı var.

Her iki modelde de misafir konaklaması dört ensuite, alt güverte kabininde ve ana güverte önünde bir sahibinin özel süiti olmak üzere toplam 10 misafir için, modellerde ayrıca köprü güvertesindeki tekerlek yuvasının arkasında bir skylounge bulunmakta.

Büyük kadırga, ana güverte üzerinde, alt güverte önündeki iki mürettebat kabininden oluşan mürettebat mahallelerine doğrudan erişime sahip. Pruvadaki küçük bir mürettebat bölümü alternatif olarak ekstra bir misafir kabinine dönüştürülebiliyor.

İç mekan tasarımı ise hafif ahşap, sıcak deri ve doğal kumaşlarla “çağdaş” olarak tanımlanıyor.

Her iki 210GT modeli, 13 deniz mili maksimum hız ve 3000 deniz mili menzili için 10 deniz mili hızına sahip ikiz 560hp MAN motorlarla güçlendirilmiş. İlk Wide Space modeli süper yat şu anda yapım aşamasında ve bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat