Motoryat

Vripack, 30 metrelik üç katlı kaşif konsepti Defender’ı ortaya çıkardı

0

Hollandalı tasarım stüdyosu Vripack, Defender adlı yeni bir 30 metrelik kaşif yat konseptini sunmak için Türk tersanesi Alia Yachts ile işbirliği yaptı.

Stüdyonun mevcut Doggersbank kaşif yat modellerini temel alan yeni tasarım, yüksek bir pruvaya sahip, ancak modern bir twist ile benzer şekilde sağlam deniz mimarisini paylaşıyor. Tasarım stüdyosuna göre konsept, her yaştan aileye yönelik keyifli seyir alanlarının geliştirilmesine yardımcı olan net görüş hatları sunan açık plan düzeniyle tanımlanıyor.

Yatın kaslı dış cephesi, gri çelik gövdesi ve metalik detaylarının yanı sıra minimal süslemelere sahiptir. Bu, teknenin yanları ve tavanı boyunca uzanan sıcak ahşap zemin panellerinin kullanımıyla zıtlık oluşturuyor.

Yatta geniş bir ana güverte, konukların hava soğudukça dinlenmeleri için bitişik bir kapalı salon ile açık havada yemek yemeyi, sosyalleşmeyi ve uzanmayı kolaylaştırıyor. Bir merdiven, ek yemek ve oturma alanlarının üstü kapalı bir bimini ve etrafı saran bir ön cam ile korunduğu flybridge’e çıkıyor. Yatta ayrıca oyuncakları suya indirmek için iskele tarafında oturan gizli bir vinç bulunur.

Diğer yerleşik elemanlar, suya kolay erişim sağlamak için gömme basamaklara sahip basamaklı bir platformu içerir. Yatın kıç yatırması alanı, uzanmak için büyük boy güneşlenme minderleri ve güverte yüzey alanını 3,6 metre daha artıran iki katlanır teras ile tamamlandı.

Vripack’in ortak kreatif direktörü Bart Bouwhuis, “Tüm Vripack tasarımlarında olduğu gibi, konukların diledikleri takdirde teknede daha uzun süre kalma olanağına sahip, ancak sık sık yapılan kısa yolculuklardan en iyi şekilde yararlanmak için geniş bir alanda görev yapıyor” dedi.

Alia Yachts Başkanı Gökhan Çelik, “Bu heyecan verici projenin denizde sağladığı yüksek konfor çok hoş bir unsur olacak” dedi.

Yatta konaklama, tam donanımlı bir master, iki tek kişilik ve bir VIP kabinden oluşan dört misafir kamarasına bölünmüştür. Sadece iki mürettebat kabini ile Vripack, stüdyonun daha önceki konsepti olan 40 metrelik bir keşif yatının suda daha uzun yolculuklar yapmasına karşın, Defender’ın uzun menzilli dünya turundan çok lüks eğlence amaçlı hafta sonu tekne gezisi için olacağını söyledi.

Henüz ilk tasarım aşamasında olan Vripack’s Defender’ın iki yıllık bir yapım sürecinden geçmesi bekleniyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat