Motoryat

Yeni Sunseeker 88 modelinin Cannes’da detayları ortaya çıktı

0

Sunseeker’in yeni 88 modelinin Cannes Yachting Festivali’ndeki dünya lansmanının ardından yeni detaylar ve iç mekan görüntüleri ortaya çıktı.

26.38 metre ve 1.95 metre draftı olan Sunseeker 88, lüks olanaklarla dolu kompakt bir yat. Teknede en fazla sekiz misafir ve dört mürettebat için konaklama mevcut.

Süper yatta iç mekanlar, köşeli paslanmaz çelik detaylarla tamamlanan ahşap, lake ve sert yüzey karışımı ile tasarlanmış. Kumaş ve deri yumuşak mobilyalarla birleştirilen bu unsurlar, tekne sahibinin tercihlerine göre özelleştirilebilen 88’in yaşam alanlarına modern bir dokunuşla zamansız bir his veriyor. İç mekanda öne çıkan özellikler arasında resmi bir yemek masası, Samsung TV’li bir salon ve yatın merkezinde geniş bir giyinme odası ve gömme dolap bulunan ana ebeveyn kamara bulunmakta.

Sunseeker 88’in dış cephesinin göze çarpan bir özelliği, her iki tarafında güneşlenme minderleri bulunan beş kişiye kadar bir spa havuzunu barındıracak şekilde özelleştirilebilen flybridge’dir. Flybridge ayrıca açık havada eğlenmek için geniş oturma alanlarının yanı sıra wet bar ve barbekü ızgarası sunuyor.

Suya daha yakın olan Sunseeker 88 ayrıca şezlonglar, şemsiyeler, genişletilmiş bir yüzme platformu ve yağmur duşu ile donatılmış etkileyici bir plaj kulübüne sahip. Bu alan aynı zamanda, şarj noktaları olan iki Seabob için özel kilitli dolapların yanı sıra bir Williams 435 Sportjet, bir Seadoo Spark 3 Up jet ski ve oyuncakları fırlatmak için isteğe bağlı bir flybridge vinci için saklama alanı da dahil olmak üzere bol miktarda depolama alanı ile donatılmış.

Süper yat, standart olarak ikiz MTU 10v 2000 motorlarla veya 28 knot’a kadar maksimum hızlara ulaşabilen ikiz MTU 12v 2000 motorlarla çalıştırılabiliyor.

Yeni model hakkında konuşan Sunseeker CEO’su Andrea Frabetti yaptığı açıklamada; “Ekip ve ben bu yeni model için inanılmaz heyecanlıyız. 88 Yacht’ta yenilikçi tasarım, teknoloji ve mühendislik ilklerini bir araya getirdik ve bu yat gerçekten daha küçük bir modelin pratiklikleriyle birlikte lüks bir süper yat hissine sahip ve onu sınıfının en iyi yatı yapmak için gerçekten çok çalıştık.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat