Motoryat

Yıllara meydan okuyan 49 metrelik motoryat Plan B’ye yakından göz atın

0

Avustralya donanması için 1973 yılında üretilen, şu sıralarda ise lüks bir yat olarak hayatına devam eden Plan B’ye gelin yakından göz atalım.

49 metrelik boyuna rağmen toplamda 4 katlı olması sebebiyle büyük iç ve dış mekan alanları sunan Plan B, 1973 yılında üretildikten sonra uzun süre donanmaya hizmet etti. Pasifik sularında ve Yeni Gine sularında birçok görevde kullanılan Plan B, 1998 yılında donanmadan emekli edildi.

Yapılan birçok değişiklikten sonra sivil biri tarafından donanmadan satın alındı ve 2005 ile 2007 yılları arasında yoğun bir bakım ve yenilenme sürecinin sonunda günümüzdeki modern görünümüne kavuştu.

2007 yılından beri dünyayı üç kez dolanan yat, şu sıralar haftalığı 195 bin ile 250 bin dolar arasında değişen fiyatlarla charter olarak kiralanabiliyor. 10 misafir ve 9 görevli konaklama imkanı bulunan Plan B’nin adı da aslında eski görevine göre yatın ikinci plana geçtmesine atıfta bulunuyor.

Yatta spor salonu, güneşlenme alanları, jakuzi ve daha birçok lüks detay bulunuyor. Aşağıdaki fotoğrafta ise yatın donanma dönemindeki hali yer alıyor. Görünüşe bakılırsa yatın üzerine resmen yeni yat yapılmış.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat